Bolesławiec ul. Daszyńskiego 12/1
601 56 39 96
(+48) 75 732 61 91
adwokat Tomasz
Weigt
Do naszego zespołu należą prawnicy posiadający wieloletnie doświadczenie i praktykę zarówno w zakresie doradztwa jak i w kompleksowej obsłudze spraw sądowych. Z naszych usług korzystają podmioty sektora publicznego, firmy działające w sektorze prywatnym, a także klienci indywidualni.

Zrealizuj swoje konstytucyjne prawa z pomocą profesjonalisty

Jesteśmy obecni na rynku usług prawnych od prawie 25 lat. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną firm i przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Oferujemy pomoc w zakresie reprezentowania klienta przed sądami, udzielania pisemnych porad i ustnych konsultacji oraz opracowywania projektów wszelkich aktów prawnych

23

lata
w zawodzie

24

obsługiwane
podmioty

5

prawników
współpracujących

NASZE  SPECJALIZACJE

Specjalizujemy się w następujących dziedzinach prawa :
rozwody / spadki
Adwokat przeprowadzi: rozwód, separację, podział majątku, wywalczy władzę rodzicielską, alimenty i kontakty z dziećmi. Przeprowadzi podział majątku i wszelkie sprawy spadkowe, w tym o zachowek.
odszkodowania
Kancelaria dochodzi odszkodowań: medycznych, pracowniczych, grupowych, wypadkowych, majątkowych, z OC/AC/NNW, za uszczerbek na zdrowiu spowodowany przestępstwem oraz z ubezpieczenia na życie.
finanse
Kancelaria pomaga uznać za nieważne: zapisy umów kredytowych odzyskać nadpłacone raty kredytu, przekwalifikować kredyt w CHF na kredyt w PLN, czy też odzyskać nienależnie pobrane przez banki składki na ubezpieczenie tzw. niskiego wkładu własnego.
nieruchomości
Prawnicy Kancelarii przeprowadzą negocjacje i postępowania sądowe, związane z badaniem i regulowaniem stanu prawnego nieruchomości zarówno kwestiach cywilnych, jak i administracyjnych, obsługę transakcji oraz obsługę zarządzania nieruchomościami.

zakres usług

Kancelaria świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, klientów samorządowych jak i dla szeroko rozumianego businessu. Obsługa wykonywana jest także w języku angielskim oraz francuskim.

Klienci Indywidualni

Kancelaria  Adwokacka oferuje klientom indywidualnym pełną pomoc prawną we wszystkich rodzajach spraw związanych z codziennymi problemami,  w zakresie: prawa cywilnego, rodzinnego, pracy, karnego i administracyjnego.

Dla Businessu

Obsługa  prawna  osób prawnych, urzędów, jednostek samorządowych i państwowych obejmuje stałą oraz doraźną obsługę prawną podmiotów gospodarczych (spółek, mikroprzedsiębiorców, przedsiębiorstw) i publicznoprawnych (państwowych, samorządowych).

Dla cudzoziemców

Kancelaria Adwokacka świadczy  pomoc prawną w języku angielskim i francuskim. Pomoc prawna obejmuje wszelkie sytuacje prawne, w których może wziąć udział  cudzoziemiec na terenie Polski.

Polacy za granicą

Pomoc prawna dla Polaków mieszkających i żyjących poza granicami kraju zarówno na terenie państw Unii Europejskiej jak i poza nim.

Jeśli masz problem prawny, z którym nie możesz sobie poradzić

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Adw Tomasz R. Weigt 

Usługi prawne w języku francuskim

Adwokat Tomasz R. Weigt wpisany jest na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu – nr wpisu 132. Specjalizuje się w szczególności w zakresie prawa cywilnego i karnego, medycznego, handlowego, samorządowego oraz prawa finansowego. 

Należy kultywować szacunek dla sprawiedliwości, a nie dla prawa.

Henry David Thoreau

Prawo Cywilne
0%
Prawo Finansowe
0%
Prawo Karne
0%

mgr Tomasz  Weigt 

Business & Finance Lawyer

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla.

Gdyby pierwszy człowiek na świecie był adwokatem, sprawa o eksmisję z raju trwałaby kilka milionów lat.

Kornel Makuszyński

Business Law
0%
Financial Law
0%

Jak działamy?

Z pomocą adwokata przejdziesz przez wszystkie etapy postępowania zarówno przed sądem jak i poza nim. Możliwe jest także świadczenie tylko wybranych usług na danym etapie procesu.

01.

Konsultacja Prawna

Prawnik Kancelarii zareaguje na każdą informację przekazaną przez osobę potrzebującą pomocy. Aby ułatwić udzielenie pomocy należy przede wszystkim ustalić jakie dokumenty i informacje należy przygotować do konkretnej sprawy.

02.

Ocena stanu prawnego

Kancelaria sporządza opinie prawne – praktyczne analizy problemów prawnych, których celem jest wyjaśnienie problemów prawnych oraz wskazanie rozwiązań możliwych do przeprowadzenia.

03.

Opracowanie strategii

Prowadzenie spraw obejmuje przygotowanie działań zmierzających do wyboru trybu postępowania oraz konsekwentnego realizowania interesów każdego klienta zarówno w postępowaniach sądowych jak i polubownych i przedsądowych.

04.

Działanie przed sądem

Kancelaria świadczy kompleksową obsługę prawno-procesową we wszelkich sprawach w postępowaniach prowadzonych przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, wojskowymi, Sądem Najwyższym.

WAŻNE WYDARZENIA

16.01.1992
objęcie stanowiska Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Bolesławcu
1999-2003
seria zwycięskich procesów prasowych, zarówno w obronie dziennikarza jak i przeciw gazetom
Październik 2002
seria wygranych spraw w trybie wyborczym w wyborach samorządowych do Rady Miasta Bolesławiec
Październik 2016
ponad 300 tys. odszkodowania za błędy lekarskie – chirurgiczny i okulistyczny
01.12.1997
otwarcie Kancelarii Adwokackiej
Marzec 2001
obsługa syndyka masy upadłości Towarzystwa Finansowo – Leasingowego SA
Styczeń 2015
precedensowy wyrok w sprawie subkonta kredytowego

PODMIOTY WSPÓŁPRACUJĄCE

W celu ochrony interesów klienta niejednokrotnie niezbędnym jest współdziałanie na różnych polach nie tylko obejmujących swym zakresem prawo polskie. W tym celu Kancelaria współpracuje z Kancelariami polskimi oraz zagranicznymi, umożliwiając tym samym reprezentowanie interesów klienta poza siedzibą kancelarii również poza granicami Państwa.

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

Jeżeli Potrzebujesz prawnika, który mówi po
Francusku

Skontaktuj się ­z Adwokatem

Siedziba:
Daszyńskiego 29,
59-700 Bolesławiec,
Polska
Tel/fax.:
(+48) 75 732 61 91
Tel. kom.:
601 56 39 96
Email: weigt@post.pl
Godziny otwarcia:
Pon-pt: 9:00 – 15:00
Sob-nie: nieczynne